Scheidsrechtersvereniging

de Langstraat

Welkom bij de scheidsrechters in de Langstraat!

Scheidsrechtersvereniging "de Langstraat" is een belangen- en sportvereniging voor en door voetbal-scheidsrechters in de regio Langstraat in de provincie Noord-Brabant.

We zijn aangesloten bij de COVS.

IBAN NL10 RABO 0302 4973 82

Meer weten? Mail ons: secretariaat@covsdelangstraat.nl of vul het contactformulier in.

 logo COVS 75 jaar

 

Verjaardagen


binnenkort jarig:

Inloggen Mijn Langstraat

SportSport

In maart 2021 publiceerde het Mulier Instituut samen met de Centrale Organisatie Voetbal
Scheidsrechters (COVS) de factsheet ‘Hoe kijkt de voetbalarbitrage tegen haar vak aan?’
Het landelijke bestuur wil de ruim duizend leden die gehoor hebben gegeven aan de oproep om de enquête in te vullen en hierdoor dit onderzoek mogelijk gemaakt hebben hartelijk danken. Ook bedanken wij Scheidsrechtersvereniging Apeldoorn en Omstreken (SAO) voor haar uit eigen initiatief verzonden gedegen reflectie op het onderzoek. Wij hopen dat meer verenigingen het voorbeeld van de SAO volgen en daarbij nagaan welke rol zij zelf kunnen spelen in de vraagstukken die op tafel liggen.

 

Het onderzoek biedt een inkijk in de visie van onze leden, waarbij wij in dit artikel in willekeurige volgorde de voor de COVS meest interessante data zullen bespreken, waaronder ook data die niet zijn meegenomen in de factsheet. Eveneens geven wij alvast aan wat wij met de uitkomsten gedaan hebben en nog zullen gaan doen.


Cursusaanbod
De respondenten zijn verzocht de mate van aandacht voor verschillende thema’s in het huidige cursusen opleidingsaanbod van de KNVB te beoordelen. Hieruit komt naar voren dat er tevredenheid is over de aandacht voor kennis en spelregels (94%), speltechnische elementen (82%), persoonlijke ontwikkeling (75%) en mentale weerbaarheid (76%). Minder tevreden zijn onze leden over de mate van aandacht voor diversiteit en racisme (47%), tuchtzaken en -recht (42%), innovatie (38%), spreekkoren (38%) en medische veiligheid (33%).

 
De enquête is afgenomen voordat de themabijeenkomsten over diversiteit, racisme en discriminatie gestart werden. De KNVB heeft dat onderwerp dus inmiddels opgenomen in het cursusaanbod. Een afvaardiging van de COVS-bestuur, te weten Ron Sotthewes, Johan Suurd en Jonathan van Dongen, heeft met Hans Schelling (manager operations) en Werner ter Avest en Sebastiaan Kleijburg (arbitrageafdeling KNVB) gesproken over het waarborgen van de positief beoordeelde onderdelen. Daarnaast is besproken of voor de minder beoordeelde onderdelen meer aandacht in het cursusaanbod wenselijk is. Veel scheidsrechters zullen bijvoorbeeld niet of nauwelijks in aanraking komen met spreekkoren en medische veiligheid vinden wij een taak van de betreffende voetbalverenigingen. Wij hebben de bond verzocht sportverenigingen hierop te attenderen. Aandacht voor kennis over het eigen lichaam, zoals blessurepreventie, zijn wat ons betreft wel belangrijke onderwerpen om te bespreken met de arbitrage. De KNVB kon zich daarin vinden. Daarnaast zijn wij met de voetbalbond op dit moment in overleg om een stappenplan tuchtzaken en -recht te maken voor de arbitrage. In dat stuk zal de rolverdeling tussen de COVS en KNVB duidelijk beschreven worden, op een dergelijke wijze dat een scheidsrechter weet bij wie die waarvoor terecht kan na een incident.
De arbitrageafdeling kon zich niet vinden in de matige beoordeling voor innovatie en kwam met een aantal voorbeelden, waaronder de nieuwe digitale leeromgeving en virtual reality. De COVS heeft verzocht hierover meer te communiceren met de achterban. Bovendien hebben wij de voetbalbond verzocht het werken met headsets verder te laten toestaan en faciliteren in het amateurvoetbal, zowel bij coaching als binnen het arbitrageteam. Voor de verdere ontwikkeling van headsetcoaching, zijn wij benieuwd naar de visie van ervaringsdeskundigen. Met COVS-leden die ideeën hebben bij het ontwikkelen van innovatief cursusaanbod komen wij uiteraard graag in contact. Reacties gelieve te sturen naar Johan Suurd, via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..

Lees hier de hele reactie >> 

 

Wij gebruiken cookies om onze website en uw ervaring te verbeteren bij het gebruik ervan. Cookies die worden gebruikt voor de essentiële werking van deze site zijn al ingesteld. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk